SCALPNET EDJ 28

Prostředek k odstranění stínů po graffiti z hloubky materiálu. SCALPNET EDJ 28 odstraňuje nápisy namalované inkoustem, zvýrazňovači, propiskou, razítkovými barvami, rtěnkou atd.

    Vzhled – gel, Zápach – cítit po chlóru, Hustota – 1,100 kg/lt – Rozpustnost – ve vodě, Nehořlavý, Minimální doporučená teplota použití : 5°C, Teplota skladování : 10 – 20 °C, Prudce a nebezpečně reaguje s kyselými látkami, pH = 14.

    Výrobek je dodáván v plastových nádobách pro jednorázové použití,o obsahu 1 kg. Průměrná spotřeba : 500-700 g/m2.

    Výrobek lze skladovat 4 měsíce v původním obalu, v chladné místnosti. Chraňte před světlem.

    SCALPNET EDJ 28 umožňuje odstranit nápisy namalované fixem, zvýrazňovači nebo propiskou z porézních nebo savých povrchů, které byly doposud používanými postupy neodstranitelné. Dříve, jakmile se barviva dostala do hlubších vrstev materiálů, jejich odstranění běžnými chemickými prostředky bylo nemožné. Povrch se musel buď obrousit, nebo se musel přetřít barevným nátěrem.Výsledek odstranění graffiti výše uvedenými postupy je málo estetický nebo poškozuje původní povrch. Proto jej nelze doporučit pro čištění choulostivých povrchů ani pro odstranění graffiti z historických budov.Čištění pomocí SCALPNET EDJ 28 nespočívá v rozpuštění graffiti, ale v chemickém rozložení barviv. Vynikající výsledky jsou dosahovány bez toho, aby se povrch musel drhnout nebo brousit, proto nedochází k žádnému jeho poškození.Přestože přípravek působí na pigmenty obsažené v graffiti, nepůsobí na pigmenty obsažené ve většině fasádních barev a nátěrů. Proto je odstranění fixem nebo inkoustem namalovaných graffiti z fasádních nátěrů maximálně bezpečné. Odstranění zbytků graffiti na bázi inkoustu z povrchů z porézních materiálů používaných ve stavebnictví, jako např. z kamene, cihel, sádrovce, cementu, dřeva, atd. Je vhodný rovněž pro čištění povrchů na bázi plastů, zejména z umělé kůže (plastifikované PVC). Vynikající výsledky jsou dosahovány při čištění sedadel, laviček, stolů, zdí potažených umělou kůží v dopravních prostředcích, hotelech, čekárnách, atd. Vždy stojí za to, pokusit se odstranit neodstranitelné pomocí SCALPNET EDJ 28. Po odstranění nátěru bazickým přípravkem (SCALPEX AL 23) z dřevěných povrchů, pro odbarvení namořeného nebo nalakovaného dřeva, SCALPNET EDJ 28 lze použít jako zesvětlovač.

Ceník
Obj. č. Balení Spotřeba
(kg,lt/m2 )
Cena/jedn. Cena/balení
EDJ28-1 Nádoba 1 kg 0,5 – 0,6 438,00 Kč 438,00 Kč
Uvedené ceny jsou bez nákladů na přepravu a bez DPH
Stáhnout kompletní ceník v pdf

Prostředek k odstranění stínů po graffiti z hloubky materiálu. SCALPNET EDJ 28 odstraňuje nápisy namalované inkoustem, zvýrazňovači, propiskou, razítkovými barvami, rtěnkou atd. Výrobek ve formě gelu se hodně používá pro odstranění graffiti zejména z podkladů z kamene, cihel, mramoru, pro odbarvení nebo zesvětlení dřeva, odbarvení mořidel nebo laků z dřevěných podkladů. Je třeba zdůraznit, že tento výrobek NEODSTRAŇUJE původní nátěry a barvy, nemá na ně téměř žádný vliv.

Hygiena a bezpečnost

Výrobek má bazickou reakci, pH = 13. Opakovaný kontakt přípravku s kůží může vyvolat podráždění a dermatózy. Proto při práci používejte ochranné brýle a rukavice. V případě nehody opláchněte postižená místa tekoucí vodou. Neumožněte přímý kontakt přípravku s kysele reagujícími látkami, mohlo by dojít k prudké destrukci účinných složek. Bezpečnostní list přípravku je předán uživateli na jeho pouhou žádost.

Doporučení

Přípravek má oxidační vlastnosti. Odbarvuje látky tím, že rozkládá organická barviva. Proto ho nelze použít pro odstranění graffiti z mořeného nebo barevně nalakovaného dřeva – graffiti i původní povrch by byly odbarvené současně. Nikdy nepoužívejte přípravek na koberce, textil, atd. Mohly by dojít k jejich nechtěnému odbarvení a poškození. Před působením přípravku chraňte povrchy a předměty ze zinku, hliníku, galvanizované povrchy, měď a rostliny. Vzhledem k možným rizikům použití, vždy proveďte předběžnou zkoušku na malé části povrchu.

Důležité

Protože aplikace přípravku jsou velice početné a odlišné, ověření všech není v možnostech výrobce. Rady, které poskytujeme, mají doporučující charakter. Pokaždé je třeba volit konkrétní postup až na základě výsledků zkoušky na malé ploše povrchu, který má být ošetřen. Výrobce nenese odpovědnost za případné škody způsobené nevhodným použitím výrobku.

Poptávkový formulář

Zašlete nám poptávku přes náš kontaktní formulář. Vyplňte kontaktní údaje a případně vložte fotky poškozeného místa a my vám navrhneme řešení společně s cenovou kalkulací ZDARMA.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kontaktujte nás

+420 603 243 428

zavolejte nám Po–Pá: 8:00–16:00