SCALPEX AL 23

Silně bazický, nehořlavý odstraňovač barev pro odstranění silikátových barev a nátěrů na bázi olova. Odstraňovač nátěrů a laků v gelové formě.

  ▪ tixotropní hustý gel žlutavé barvy
  ▪ hustota při 20°C 1,23 g / cm³
  ▪ pH: 14
  ▪ nehořlavý

  Nádoby pro jednorázové použití o obsahu 25 kg. SPOTŘEBA :1 – 2 kg / m2 dle charakteru nátěru a tloušťky odstraňované vrstvy, přesnou spotřebu doporučujeme stanovit zkouškou na konkrétním povrchu.

  1 rok v originálním obalu

  Výrobek je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary. I v uzavřené místnosti (bez větrání) je práce s přípravkem bezpečná. Nehrozí riziko výbuchu ani požáru. Díky malé těkavosti přípravku, jeho působení je po celou dobu aplikace stejně silné. Je-li použit v dostatečně velkém množství, dokáže najednou odstranit i více vrstev nátěrů. Přípravek lze použít také pro čištění předmětů, které mají vysokou teplotu nebo jsou vystaveny slunečnému záření : např. zdi a střechy budov, teplovodní potrubí, topení, atd. Odstranění silikátových barev, starých nátěrů i v tlustých vrstvách, olejových a glyceroftalátových barev, finálních nátěrů na bázi vosku nebo zinkové běloby, olovnaté běloby, ochranných nátěrů proti rezavění, minia (suřík), materiálů pro ochranu a barvení dřeva (Bondex – xyladecor, xylophene), atd. Lze ho použít pro všechny typy materiálů jako : kámen, cihly, keramiku, sklo, dřevo, železo a většinu umělých hmot (v tomto případě doporučujeme přípravek před použitím otestovat).

Ceník
Obj. č. Balení Spotřeba Cena/jedn. (kg,lt/m3) Cena/balení
PEXAL23-1 Nádoba 1 kg 0,6 – 1,0 495,00 Kč 495,00 Kč
PEXAL23-5 Nádoba 5 kg   380,00 Kč 1 900,00 Kč
PEXAL23-25 Nádoba 25 kg   332,00 Kč 8 300,00 Kč
Uvedené ceny jsou bez nákladů na přepravu a bez DPH
Stáhnout kompletní ceník v pdf

Silně bazický, nehořlavý odstraňovač barev pro odstranění silikátových barev a nátěrů na bázi olova. Odstraňovač nátěrů a laků v gelové formě. Neobsahuje organická rozpouštědla.Na rozdíl od odstraňovačů na bázi organických rozpouštědel, které působí tím, že proniknou do nátěru, změkčí ho a nabobtnají, tento výrobek nátěr rozvolní a promění ho na vodou ředitelnou masu. Výrobek není těkavý, může působit libovolně dlouho. Povrch můžete opláchnout od SCALPEX AL 23 jak po několika hodinách, tak třeba až následující den. SCALPEX AL 23 lze použít i pro odstranění atmosférických nečistot z vápenných materiálů a pro odmaštění zaolejovaných podlah a povrchů. Po čištění je povrch nutné neutralizovat prostředkem SCALP NDS 72.

Hygiena a bezpečnost

Přípravek je silně bazický. Obsahuje hydroxid sodný. Dráždí kůži a oči, přímý kontakt může vést až ke vzniku popálenin. Při manipulaci s přípravkem je nezbytné používat ochranné brýle a rukavice. Přípravek rozkládá přírodní vlákna (vlnu, bavlnu). Při nechtěném kontaktu s přípravkem, zasažená místa okamžitě umyjte hojně vodu a je-li třeba, vyhledejte pomoc lékaře.

Doporučení

Výrobek nepůsobí na zpolymerizované syntetické pryskyřice : polyuretan, epoxy, polyester, leštidla na parkety.Nepoužívejte ho na dýhované dřevo, intarzovaný nábytek, hliník ani jiné lehké kovy - tyto by mohly být poškozeny působením SCALPEX AL23. Na některých dřevech (dub, buk), přípravek může způsobit změnu jejich zabarvení. Pro obnovení původní barvy dřeva použijte SCALPNET EDJ 28, který zesvětlí barvu a odstraní skvrny ze dřeva.

Důležité

Protože aplikace přípravku jsou velice početné a odlišné, ověření všech není v možnostech výrobce. Rady, které poskytujeme, mají doporučující charakter. Pokaždé je třeba volit konkrétní postup až na základě výsledků zkoušky na malé ploše povrchu, který má být ošetřen. Výrobce nenese odpovědnost za případné škody způsobené nevhodným použitím výrobku.

Poptávkový formulář

Zašlete nám poptávku přes náš kontaktní formulář. Vyplňte kontaktní údaje a případně vložte fotky poškozeného místa a my vám navrhneme řešení společně s cenovou kalkulací ZDARMA.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kontaktujte nás

+420 603 243 428

zavolejte nám Po–Pá: 8:00–16:00