JE Social Icons

kontakty horni

mobil: 603 243 428 provozní doba: po - pa 7 – 16.30

SERVIS

PORADENSTVÍ

PRODEJ

NÁVODY

Poptávka

Odstranění graffiti z ochranných nátěrů

 

Anti-graffiti servis

Pro snadné provádění anti-graffiti servisu je nutné respektovat následující požadavky:

  1. Nově vzniklé graffiti je třeba odstranit co nejdříve po jejich vzniku. Díky rychlému odstranění si sprejer uvědomí, že z Vaší fasády lze graffiti jednoduše odstranit, tak svoji pozornost přesune jinam. 
    Navíc dochází při stárnutí sprejové barvy k polymeraci a chemické stabilizaci barev. Může tím dojít k prostupu barvy do pokladu – následné odstranění je pak pracnější a je pro něj nutná větší dávka speciálních přípravků.
  2. Odstraňovač graffiti je zapotřebí nechat působit pouze po dobu nutnou k úplnému rozpuštění graffiti. Stupeň rozpuštění je možné kontrolovat pomocí měkkého kartáče. Po rozpuštění graffiti stačí setřít odstraňovač společně s graffiti hadrem a následně povrch opláchnout čistou vodou. Tím se dokonale smyjí zbytky odstraňovače, čím se zabrání zbytečnému narušování ochranného nátěru.

Pracovní postup anti-graffiti servisu

    • Nejprve je třeba rovnoměrně (např. pomocí štěky nebo mechanického rozprašovače) nanést odstraňovač graffiti zvolený dle typu ochranného nátěru.
    • Pomocí měkkého kartáče je dobré kontrolovat stav rozpuštění graffiti.
    • Úplně rozpuštěné graffiti stačí pak setřít hadrem a ošetřený povrch opláchnout vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku.

Případné stíny po graffiti lze odstranit pomocí prostředků SCALP.

Při použití jednorázového ochranného nátěru je třeba nátěr v jedné vrstvě obnovit.

susenky

 

Developed in conjunction with Ext-Joom.com