JE Social Icons

kontakty horni

mobil: 603 243 428 provozní doba: po - pa 7 – 16.30

SERVIS

PORADENSTVÍ

PRODEJ

NÁVODY

Poptávka

Preventivní ochrana před graffiti

 


Nátěry slouží nejen k ochraně nových nebo vyčištěných povrchů před útoky sprejerů. U choulostivých povrchů (nátěry, strukturované omítky) umožňují odstraňování následných graffiti, tzv. následný anti-graffiti servis.
Nátěry mají i hydrofobní efekt, minimální nasákavost a jsou nešpinivé. Běžné nečistoty lze jednoduše smýt vodou, graffiti pomocí odstraňovačů graffiti volených dle typu nátěru.
Přípravky SCALP jsou 100% účinné proti všem druhům vyráběných sprejů a zvýrazňovačů (fixů). Dle očekávané četnosti útoků sprejerů lze dle podkladu zvolit ze třech stupňů odolnosti ochranného nátěru.

Typy ochranných nátěrů

Ochranný nátěr je vhodné zvolit podle častosti útoků vandalů.
VERNACRYL 30, SCALP PROTEC WA 67 a SCALPROTEC NFF pracují na principu sebeobětované vrstvy (spolu s graffiti se odstraní i ochranná vrstva a po odstranění je nutné postižené místo znovu impregnovat), není vhodný pro natřené povrchy nebo strukturované omítky.
SCALP VERNA PU16 permanentní nátěr, který bez nutnosti obnovení odolává až 25  cyklům odstranění následných graffiti z jednoho místa.
SCALP VERNASOLV PU31 velmi odolný anti-graffiti nátěr, jehož odolnost proti následnému odstraňování graffiti je až 100  cyklů na jednom místě, vyrábí se v transparentní (Vernis) nebo barevné (Peinture) verzi.  Dle vzhledu podkladu lze zvolit mezi lesklým a matným provedením nátěru.

Nátěry nejsou určeny pouze pro minerální podklady, ale lze je díky doplňkovým nátěrům aplikovat na veškeré prvky povrchů fasád.

SCALP PRIMER 36 použijeme pro nesoudržné podklady, izoluje spodní vrstvy nátěrů, zamezuje tzv. „mokrému“ vzhledu ploch natřených nátěry SCALP VERNA PU16 a SCALP VERNASOLV PU31.

Odstranění graffiti z nátěrů

Odstranění graffiti z ochranných nátěrů je velice jednoduché. Díky tomu, že ochranné nátěry zadrží sprejovou barvu na povrchu, stačí nanést odstraňovač graffiti a po rozpuštění graffiti omýt povrch tlakovou vodou.